Čeština English
Návrat na hlavní rozcestník
Eshop

Infračevenené sálavé vytápění


Na rozdíl od klasických konvekčních topných systémů, které primárně ohřívají vzduch, je sálavé topení založeno na principu přirozeného slunečního záření. Sálavé teplo, které vyzařuje infračervené paprsky – stejné vlnové délky jako sluneční paprsky dopadající na zem, prochází vzduchem, aniž by ho svým průchodem zahřívaly. Teplo je předáváno přímo stěnám a předmětům v prostoru a vzduch je od nich ohříván teprve následně.

Topení infračervenými sálavými panely Sun of Hope je energeticky úsporné.

Neohřívá vzduch, takže pro stejnou teplotní pohodu je zapotřebí nižší teplota vzduchu (cca o 2-3°C) než při konvekčním vytápění. Teplo se rozděluje konstantně do celého prostoru. Rozdíl teploty vzduchu pod stropem a nad podlahou je cca 1 °C.

Při konvekčním topení se teplý vzduch hromadí pod stropem, neboť je lehčí než studený. Ten se drží naopak dole u podlahy. Teplota vzduchu pod stropem proti teplotě vzduchu u podlahy může být podle výšky místností vyšší o 7 až 15°C viz. obr.

Protože infračervené sálavé topení na rozdíl od konvekčního neohřívá vzduch, nedochází k jeho cirkulaci a tím roznášení prachu v místnosti. Je tedy vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Napište nám

Napište nám

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte nám naspat a zeptat se. Rádi Vám odpovíme.
Diskuze

Nejčastější otázky

Zajímá Vás naše technologie? Nevíte si rady? Tak neváhejte a prohlédněte si nejčastěší otázky.